Zanesljiva zmaga v Radovljici

RK Radovljica : RK Ajdovščina 24:34 (11:20)rk ajdovscina radovljica foto primoz brecelj (7)

V nedeljo zvečer so naši rokometaši gostovali v Radovljici. Z zanesljivo zmago so se spet približali vodilnemu Rudarju iz Trbovelj le na točko, tako da bo v soboto na Policah res pravi derbi! Pridite bodrit naše fante!

Ekipa RK Ajdovščine je pod vodstvom Deana Kovšce in njegovega pomočnika Mihe Mohorčiča nastopila v naslednji postavi:

Krt Dušan, Pregelj Vid 3, Kuret Gregor 3, Velikonja Matija 3, Koren Janez 3, Svetik Jani, Bajc Niko 5, Marc Martin, Pelicon Domen 3, Koren Matic 5 (3), Gregorc Luka, Masilo Tilen 1, Bizjak Žan, Bratina Luka 6 in Rustja Blaž 2.

Do vodstva 2:1 so imeli pobudo domači, nato pa so Ajdovci s tremi zaporednimi goli rezultat spreobrnili sebi v prid in povedli 2:4. Do konca polčasa je razlika le še naraščala, saj domačim ni uspelo zaustaviti naših igralcev, ki so bili zelo razpoloženi z vseh položajev.

rk ajdovscina radovljica foto primoz brecelj (8)Pa tudi strelsko so si porazdelili vloge, saj je v prvem polčasu kar osem naših igralcev doseglo vsaj en gol. Tako je bila razlika v 18. minuti že +7 (5:12), v 20. minuti +8 (6:14), polčas pa so Ajdovci dobili za devet (11:20).

Tudi v drugem polčasu je bila slika na igrišču podobna, v 35. minuti je bilo +10 (13:23), v 42. minuti pa +12 (15:27), kolikor je razlika znašala tudi v 53. minuti (20:32). Tekma je bila tako odločena, naši so se zadovoljili z visoko zmago, tako da so na koncu domači malo ublažili poraz.

A je tekma vseeno končala desetimi zadetki razlike v korist naših (24:34). Pohvaliti je potrebno kolektivno igro naših, saj se je kar 10 igralcev vsaj enkrat vpisalo med strelce. Najboljši strelec je bil tokrat Bratina Luka, ki je zadel šestkrat.rk ajdovscina radovljica foto primoz brecelj (27)

Torej lepa in zanesljiva zmaga, ki naravnost vabi ljubitelje rokometa v soboto na Police, saj obračunu v Radovljici sledi veliki derbi proti trenutno prvouvrščenemu Rudarju iz Trbovelj, ki ima le točko več kot naši.

Zmaga bi veliko pomenila v boju za morebitno napredovanje Ajdovcev v višji rang tekmovanja. Zato vsi vabljeni v soboto zvečer ob 20.00 na Police.